Tarihçe

2006 yılında Tuna Çokçağlayan tarafından kurulmuştur.
Balkan ve latin müziklerini aynı sahnede buluşturan, Türkiye’nin birçok bölgesinde konserler vermiş, birçok tv kanalında,gazetelerde, önemli festivallerde yer almış, tercih edilen ve dikkat çeken bir grup olmuştur. Balkan ve latin müzisyenlerden de övgü toplamışlardır.

Kuruluş – 2006

İlk buluşmamız ve provalarımız Barbaros Bulvarında Maskara Bar’da gerçekleşmiştir.
Hergün süren yoğun provaların ardından ilk sahnemizi ARAF Bar’da aldık.
Ardından İmam Adnan Sokakta her perşembe geleneğimizi MELEK Bar’da sürdürmeye devam ettik. İlk şehir dışı konserimizi Bursa’da RESİMLİ Bar’da gerçekleştirdik. Eskişehir’de GLOW Bar’da, ayda bir cumartesi günleri sahne almaya başladık.

Bir Medya gecesinde performans grubu olarak sahne almamızın ardından, birçok televizyon programına, Balkan ve Latin müzikleri orkestrası olarak davet edildik. İlk programımız Bursa OLAY Tv’de gerçekleşmiştir. TRT1 de Serkan Çağrının sunduğu Dünyanın Türküsü programına davet edildik ve ardından, sayfamızdaki Tv bölümünde paylaştığımız birçok programa     ”Albümü olmadan çıkış yapan grup” olarak davet edildik.

Grubumuzun kuruluş döneminden bugüne kadar çalıştığımız, şimdi aramızda olan ya da olmayan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yenilenen kadromuz ve yeni repertuarımızla yeniden sahnelerdeyiz. Romanistlatino’yu her platformda eklemenizden, iletilerimizi paylaşmanızdan memnuniyet duyar etkinliklerimize bekleriz.